Choď na obsah Choď na menu
 


Jarné prázdniny v Jaklovciach aj ako tréning

 

 

Jaklovce malá kopcovitá dedinka v okolí Prešova. Tam je proste nádherne. Už je to piaty rok čo chodíme do Jakloviec na Detské prázdninové preteky. Lenže tento rok sme sa u nich ukázali predčasne. Jarné prázdniny sme prežili práve tu. Všetko bol nápad Slávky ( Sisi ), ktorá to aj všetko zorganizovala. Naši rodičia sa napokon dohodli a tak sme, ja a moja sestra, prežili úžasný necelý týždeň v Jaklovciach u rodinky Krupárových, ktorí asi tiež nadovšetko milujú svojich psíkov.

No lenže tu v Jaklovciach sa udiala aj jedna zaujímavá vec. Za pomoci Aničky, za čo jej aj veľmi pekne ďakujem, som si zaobstarala nového psíka. Je to borderská kólia menom Dinko. Dinka už mám týždeň doma. Zobrala som si ho s cieľom ho vycvičiť na agility a niečo, ak sa podarí, aj dosiahnúť.

V Jaklovciach sme sa zároveň aj zatrénovali pod vedením uja Jara, od ktorého sme sa naučili zaujímavé veci. No dôležitejšie to bolo skôr pre Peťu ( moja sestra), ktorá už od tohto nového roku začne pretekať na oficiálnych pretekoch so svojím Adikom. Ja sa zatiaľ s Dinom pripravujem len na detské preteky, pretože nášho Dinka treba ešte vytrénovať. Uvidím ako nám to pôjde. Ak pôjde všetko tak ako má, tak by sme sa už mohli zúčastniť na oficiálnych pretekoch v Jaklovciach.

P.S. Posielam pozdrav do Jakloviec

 

 

 

+ Zopár fotiek z tréningu ( viac vo fotoalbumoch v sekcii Naši Havinkovia )!!!

 

MINI AGILITY pretek 2008

Dňa 29. 12. 2008 sme si na našom cvičisku usporiadali MINI Agility pretek alebo aj naša predsedkyňa klubu Monika nám ho nazvala Vianočný pretek, kde sme si chceli overiť a vyskúšať čo sme sa za ten jeden rôčik naučili . Zúčastnili sme sa len piati. Medzi súťažiacimi boli aj dá sa povedať pokročilí ( Betka a Peťa) ale aj nová záujemkiňa Katka, ktorá začala cvičiť s Čubou ešte len necelé dva mesiace. Súťažil aj náš tatino ( Ján G.), ktorý s Bačekom agility vôbec nerobí. Ale dalo sa to nejako zvládnuť . Podľa mňa stálo to zato. Aspoň bola zábava....

 

 

 

Poradie bolo nasledovné:

 

 

 1. miesto

Petra Gromovská s NO Ado

 2. miesto

 Alžbeta Gromovská s NO Ziko

3. miesto

Monika Fecenková s Bíglom Oskar

 4. miesto

 Katarína Králiková s NO Čuba

5. miesto

Ján Gromovský s NO+belgickým ovčiakom Bak

 

 

.....šiestym účastníkom, ktorý ani poriadne nepretekal bol náš drahý Štefan Marcinský, ktorý sa bol ukázať so svojimi nádhernými Howavartmi ( Brix a Ajrin). Týmto "pretekom" si aj overil či náš Brixuľo ešte nezabudol skákať. Keď sme sa tak naňho pozerali, zistili sme, že Brixovi to stále ide a nič nezabudol. Len tak ďalej ......

 

 

 

.....tu sú nejaké fotky.....

 

Obrázok

 

Intenzívny tréning v Jaklovciach:

Intenzívny tréning s Markétov

 

Dňa 11 - 12. 4. 2009 sme sa zúčastnili na intenzívnom trémimgu v Jaklovciach. Pod vedením dvoch hlavných trénerov Jara a Markéty, sme sa naučili niečo nové o agility. Ja som si veľmi nezabehala pretože ja ešte len s Dinkom začínam, takže ešte máme čo robiť. Ale moja sestra, podľa mňa, mala toho až dosť. Behali parkúry, snažili sa naučiť nové veci od Markéty. Rôzne detaily a hlavne chyby, ktoré vznikajú na parkúre.

 

Dúfam, že sa ešte uvidíme a naučíme zasa niečo nové.

 

Obrázok

IX. Kynologický deň v Humennom

Dňa 6. 6. 2009 náš kynologický klub Eurocanis zorganizoval Kynologický deň pre deti, mládež a dospelých o pohár klubu EUROCANIS a veterinárnej ambulancie MVDr. Jána Ferka. Podujatie sa konalo na ihrisku ZŠ Dargovských hrdinov.           IX. ročník kynologického dňa sa niesol v hesle : "Čo nedokáže pes, dokáže psovod" . 

 

Obrázok

Deň detí

 

Dňa 7. 6. 2009 sa konal v Jaklovciach deň detí. Usporiadali ho predseda aj so svojími ľuďmi. Zažili sme kopec zábavy pri prekonávaní troch dosť zaujímavých disciplín. My decká sme boli rozdelený do štyroch skupín. Prvou disciplínov bolo spieranie v lane, kde sme , samozrejme, vyhrali moja skupina. Pretože každá skupina mala svojho lídra, tak ja som bola líder svojej skupiny. Druhou bol futbal, kde samozrejme dominoval tým samích chlapcov. Odniesli si putovný pohár ŠK Severan. A poslednou disciplínou bol poskatvený parkúr, ktorý sme museli prekonať my bez svojich hafanov. Dúfam, že akéto niečo sa bude ešte konať.

 

Obrázok

 

 viac foto v galérií:

http://rebelle.rajce.idnes.cz/MDD_2009/

 

XI. Kynologický deň Jaklovce

 

V dňoch 3. - 5. júla 2009 sme prežili tieto dni v našich milovaných Jaklovciach. Športový klub Severan tam usporiadal XI. Kynologický deň vrámci, ktorého sa uskutočnili preteky:

 

3. kolo Slovenského weight pullingového pohára 2009

 

3. ročník jaklovských pretekov Agility

 

Detské prázdninové preteky o pohár magazínu Kynologická revi

 

 

 

Týchto pretekov sa zúčastnili aj naši psíkovia. Moja sestra s Adom sa zúčastnili Jaklovských pretekov Agility. Keďže ja nemám ešte pripraveného psa na oficiálne preteky, som sa ja s mojími havikami a to: Rajsa, Bak a Dino; zúčastnili Detských prázdninových pretekov. Deti a mládež boli rozdelený do 4 vekových kategórií. Bolo nás cca 30. Prekonávali sa prekážky a psovod mal ukázať rôzne prvky poslušnosti. Podotýkam rôzne, pretože niektorí pretekári ukazovali aj prvky tanca so psom. Napríklad ako ja . Ja s mojími hafanmi sme boli vo štvrtej kategórií, kde nás nebolo veľa. No len ja jediná som tam pretekala s tromi psíkmi. Ešte jedna pretekárka Natália mala dvoch psíkov. Moji psíci boli úžsní. Nielen oni ale asi všetci aj so svojimi hafanmi, ktorí mali chuť si zasúťažiť. Zastúpenie mala aj 1. kategória tých najmenších pretekárov. Možno z nich v budúcnosti ničo bude .

 

Z mojích hafanov sa umiestnil Bak a to na 3. mieste, čo ma veľmo teší. S Rajsou sa mi pretekalo veľmi dobre. Urobila to čo mala, ale poamličky " svojím tempom " . Ale mám z nej radosť ako to jej šlo. No a ten môj Dinko sa rozvbehol ako strela, lenže ešte nevieme slalom tak sme sa tam domotali. Ale tak či tak som spokojná so svojími psíkmi a nielen snimi, ale aj sama so sebou. Teším sa na ďalší ročník týchto pretekoch.

 

Obrázok

 viac foto:

http://rebelle.rajce.idnes.cz/XI._Kynologicky_den_Jaklovce_-_sobota/

http://rebelle.rajce.idnes.cz/XI._Kynologicky_den_Jaklovce_-_nedela/

http://zmorko.fotohd.sk/main.php?cmd=album&var1=[2009]+4-5.7+-+3+Jaklovske+preteky/

 

 

 

 

 V. ročník Človek, pes a kôň Snina 2009

 

Ako každý iný rok sme sa dňa 27. 9. 2009, t. j. v nedeľu,  zúčastnili podujatia Človek, pes a kôň na pozvanie AJC Snina. AJC Snina pozvali športový klub SEVERAN. Zišli sme sa v hojnom počte a nielen nás, ale i návštevníkov podujatia bolo dosť. Zišli sa koniari, psíčkari aj diváci. My sme tam šli s cieľom zabaviť sa a pre kamarátov Jaklovčanov to bolo niečo nové, pretože tam ešte neboli. Našou úlohou boli ukážky Agility. Ako sa to u nás robí. Napokom počas podujatia prebiehali súťaže nielen pre koniarov ale aj pre psíčkarov. Zapojili sme sa do súťaží:

  •    Súťaž v poslušnosti: hodnotili sa povely sadni, ľahni, aportovanie, štekanie a odloženie. Počet súťažiacich  15 .

:

1.       Peter Sokyra s nemeckým ovčiakom Gabou, počet bodov 25 

2.       Petra Gromovská s nemeckým ovčiakom Adom, počet bodov 23

3.       Alžbeta Gromovská s nemeckým ovčiakom Bakom, počet bodov 22

4.       Martin Lipták, s nemeckým ovčiakom SINDY, počet bodov 20

5.       Eva Zborajová s krížencom Megy, počet bodov 19

V tejto súťaží obhájil minuloročné prvenstvo Peter Sokyra. Sestry Gromovské si vymenili pozície a Eva Zborajová znovu obhájila piate miesto.

 

  •     Súťaž v jedení a žraní na čas.  Prihlásených do tejto kategorie 15 súťažiacich. Úlohou súťažiacich bolo v čo najkratšom čase skonzumovať predložené krmivo pre psa a jedlo pre súťažiacich. Množstvo krmiva pre psy bolo odstupňované podľa veľkosti psa.

 

1.       Miky Fedurco, s labradorom Sammym

2.       Ondík Miroslav, s nemeckým ovčiakom Džekinou

3.       Peter Sokyra s nemeckým ovčiakom Gabou

4.       Betka Gromovská s nemeckým ovčiakom Bakom

5.       Martin Lipták, s nemeckým ovčiakom Sindy

6.       Eva Zborajová s krížencom Megym 

 

  •   Cena o Sympatie divákov. Tejto súťažnej disciplíny sa v tomto ročníku zúčastnilo 50 psov a psíkov čo je najvyšší počet súťažiacich zo všetkých doterajších ročníkov.

1.       Pavol Galanda s bernardínom 4 ročným Erosom, počet hlasov 86

2.       Igor Cur a IRA stredoázijský ovčiak 7 mesačná, počet hlasov 63

3.       Jaroslav Demjan a kríženec Ajka 2 ročná, počet bodov 35

4.       Katarína Prokopová a Šmuco yorkshire 2 ročný, počet bodov 32

5.       Natália Kandrová a Beky aljašský malamut 4 ročný, počet bodov 28

6.       Kristína Hrečková a Linda labrador 1,5 ročný, počet bodov 27

7.       Kandráčová Anna s bernským salašníckym psom Aresom, počet bodov 24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalej boli aj súťaže v  parkúrovom skákaní, Súťaž pre furmánov a Skoky mini - maxi, a mnoho ďalších ukážok.

Som rada, že sme mohli prežiť takýto krásny deň v spoločnosti super ľudí. Dúfam, že sa uvidíme o päť o rok.

 

 

ObrázokFoto: 

http://www.ajc.estranky.sk/fotoalbum/nezarazene/v_-rocnik-__clovek_-pes-a-kon__-snina-2009

 

 

 

AGILITY PRE VŠETKÝCH II.-neoficiálne preteky

 

Dňa 31. októbra sme sa zúčastnili II. ročníka neoficiálnych pretekoch v Košiaciach. Psíkovia spolu so svojimi psovodmi boli rozdelení do niekoľkých kategórií:

  • šteniatka - tu sa neprihlásil nikto
  • začiatočníci - títo boli delený podľa veľkostných kategórií (small, medium, large)

                               - bolo nás až dosť podľa mňa, nevedela   som, že je toľko nových psíkov s vášňou pre Agility

  • veteráni - tu pretekali psíci starší ako 8 - 9 rokov 

                       - prihlásených bolo zopár, ale ani na jednom nebolo vidno, že agility ich aj na staré kolena prestali baviť 

 

  • pretekári - týchto tiež bolo dosť
Najviac tam bolo pretekárov z KK Anička a agiliťáci z maďarškých klubov. Ja som sa zúčastnila s mojím psíkom Dinom a to v kategórií ZAČIATOČNÍCI - large. Obstáli sme podľa môjho názoru exelentne. Aj pre to, že to pre nás boli skoro ako skutočné preteky. V prvom behu sme sa umiestnili na krásnom 3. mieste s dvomi chybami a s najrýchlejším časom Ale druhý beh nejako nevyšiel . Diskvalifikovali sme sa. Čo už. Nabudúce to možno víde. Veď sú to len naše prvé preteky. V súčte sme boli na peknom 6 - tom mieste. Vždy apoň niečo. Už sa tešíme na ďalšie preteky, lenže treba nám ešte strašne veľa trénovať. Uvidíme ako to pôjde .